BEZPIECZEŃSTWO

Dzięki całkowicie nowej architekturze układów elektronicznych oraz innowacyjnemu wspomaganiu kierownicy, funkcje bezpieczeństwa są w nowym Ducato standardem. Autonomia poziomu 2 podnosi Ducato do rangi pojazdu wspomagającego kierowcę za pomocą wielu zaawansowanych systemów wspomagania jazdy (ADAS), które mogą przejąć kierowanie, przyspieszanie i hamowanie w różnych okolicznościach.

ADAPTACYJNY TEMPOMAT (Z FUNKCJĄ STOP AND GO)

Jeśli jest częścią pakietu Easy Driving, adaptacyjny tempomat jest rozszerzany o funkcję Stop and Go, dzięki której pojazd zatrzymuje się, gdy pojazd przed nim się zatrzyma i rusza ponownie, gdy jest to możliwe. Dostępny tylko w pakiecie Easy Driving.
ASYSTENT JAZDY W KORKU

Nowe Ducato może autonomicznie wybrać pojazd z przodu jako punkt odniesienia pozwalający na wyśrodkowanie pojazdu na pasie ruchu podczas poruszania się w korku na każdej drodze oraz monitorowanie pojazdów jadących równolegle, aby dostosować boczną trajektorię i uniknąć kolizji. Jeśli Asystent jazdy w korku spowoduje całkowite zatrzymanie Ducato, automatycznie powróci do ustalonej prędkości, gdy tylko samochody zaczną się poruszać. Dostępny tylko w pakiecie Easy Driving.
UTRZYMANIE PASA RUCHU

Jeśli jest częścią pakietu Easy Driving system ten sprawia, że pojazd jedzie środkiem swojego pasa ruchu. Nowy Ducato wykrywa linie oddzielające pasy ruchu i skraje jezdni i w razie konieczności autonomicznie steruje kierownicą, aby zostać pośrodku pasa ruchu. Dostępny tylko w pakiecie Easy Driving.
W nowym Ducato masz do wyboru szeroką gamę systemów ADAS, które zapewnią pełne bezpieczeństwo i wspomaganie podczas jazdy i parkowania. Wszystkie nowe i istniejące systemy w Ducato doskonale ze sobą współpracują, są zawsze gotowe i działają wszędzie, gdzie zaprowadzi Cię Twoja praca.
AUTONOMICZNY SYSTEM HAMOWANIA AWARYJNEGO (+ WYKRYWANIE PIESZYCH I ROWERZYSTÓW)

System AEB zwiększa funkcjonalność i wykrywa pieszych i rowery, jak i inne pojazdy. Nowe Ducato powiadamia o nich kierowcę lub aktywuje autonomiczne hamowanie awaryjne.
UTRZYMANIE PASA RUCHU

Utrzymanie pasa ruchu zapobiega niezamierzonemu opuszczeniu pasa ruchu z pomocą kamery w przedniej szybie, wykonując ruchy kierownicą, aby zapobiec wyjechaniu pojazdu poza linie lub skraj jezdni. Kierowca jest ostrzegany, żeby pozostał na pasie ruchu poprzez ostrzeżenie wyczuwalne przez opór na kierownicy oraz w formie sygnałów wizualnych i dźwiękowych na panelu zegarów.
ADAPTACYJNY TEMPOMAT

Ustawia i automatycznie dostosowuje prędkość, aby utrzymać bezpieczny dystans od pojazdu z przodu, przy prędkości powyżej 30 km/godz. Jeśli pojazd jest wyposażony w Rozpoznawanie Znaków Drogowych, Adaptacyjny Tempomat staje się Inteligentnym Adaptacyjnym Tempomatem, dostarczając kierowcy wskazówek, aby dostosował prędkość do wykrytych ograniczeń prędkości.
INTELIGENTNY ASYSTENT PRĘDKOŚCI

Inteligentny asystent prędkości pomaga uniknąć przekraczania prędkości w każdym momencie poprzez wykrywanie znaków drogowych z ograniczeniem prędkości i dostosowywaniemdo nich prędkości.
WYKRYWANIE ZMĘCZENIA U KIEROWCY

Ten system monitoruje wzorce jazdy kierowcy i wykrywa jego zmęczenie. Po wykryciu wzorców wskazujących na zmniejszoną uwagę kierowcy system wyświetli na panelu wiadomość oraz wyda sygnał dźwiękowy, aby zwrócić uwagę kierowcy.
CZUJNIKI DESZCZU I ZMIERZCHU

Czujniki są aktywowane przez wodę i zmierzch, automatycznie uruchamiając wycieraczki przedniej szyby, gdy wykryty zostanie deszcz, lub włączając główne reflektory, gdy robi się ciemno.
ROZPOZNAWANIE ZNAKÓW DROGOWYCH + AUTOMATYCZNE ŚWIATŁA DROGOWE

Inteligentny asystent prędkości pomaga uniknąć przekraczania prędkości w każdym momencie poprzez wykrywanie znaków drogowych z ograniczeniem prędkości i dostosowywaniem do nich prędkości.
ASYSTENT WIATRU BOCZNEGO

Działa przy prędkościach powyżej 65 km/godz. i używa hamulca, aby ustabilizować pojazd w czasie silnych wiatrów bocznych i zapobiec zjechaniu pojazdu ze swojego pasa ruchu. Standardowy w całej gamie.
UKŁAD STABILNOŚCI PRZYCZEPY

Ten układ wykrywa kiedy przyczepa zaczyna oscylować i koryguje niebezpieczne wychylenia przyczepy w bok poprzez zredukowanie momentu obrotowego i hamowanie kół, aby przywrócić stabilność pojazdu i przyczepy. Standard w całej gamie.
HAMOWANIE AWARYJNE PO KOLIZJI

W momencie wypadku samochód automatycznie zacznie hamować, aby zapobiec dalszym potencjalnym kolizjom. Standard w całej gamie.
CYFROWE LUSTERKO WSTECZNE

W miejscu centralnego lusterka wstecznego znajduje się 9-calowy wyświetlacz HD. Zarówno w czasie jazdy jak i parkowania, zapewnia nie zasłonięty widok drogi za pojazdem dzięki szerokokątnej kamerze HD umieszczonej w trzecim świetle stopu.
KAMERA COFANIA (Z DYNAMICZNĄ SIATKĄ)

Nowa kamera cofania oferuje lepszą rozdzielczość na ekranie radia dzięki sygnałowi cyfrowemu. Wyświetla dynamiczną siatkę, która rusza się wraz ze skrętem kół, pomagając kierowcy łatwo zaparkować, pokazując linię przejazdu pojazdu. Kompatybilna z całą gamą nowych systemów Uconnect™ 5’, 7’ i 10’.
CZUJNIKI PARKOWANIA 360°

Czujniki 360° dookoła nowego Ducato - umieszczone na przednim i tylnym zderzaku oraz błotnikach - ostrzegają kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym o zbliżaniu się do przeszkody lub przejeżdżaniu przez ciasną przestrzeń. Sygnały dźwiękowe zwiększają częstotliwość im bliżej przeszkody znajduje się pojazd, aż do ciągłego sygnału. Ostrzeżenie pokazujące odległość od przeszkody wyświetla się na wyświetlaczu panelu instrumentów.
AKTYWNE WSPOMAGANIE PARKOWANIA

Podczas szukania miejsca do parkowania Ducato zaczyna skanować otoczenie. Gdy znajdzie wolne miejsce, rozpocznie manewr parkowania, podczas którego kierowca musi tylko wciskać pedały gazu i hamulca, a pojazd zajmie się skręcaniem i poinformuje kierowcę kiedy jechać do przodu i cofać.
LAMPY PRZECIWMGŁOWE (Z FUNKCJĄ DOŚWIETLANIA ZAKRĘTÓW)

Lampy przeciwmgłowe posiadają teraz funkcję doświetlania zakrętów, aby zapewnić lepszą widoczność po bokach w ciemności. Lampy przeciwmgłowe włączają się automatycznie, gdy pojazd skręca przy niskiej prędkości.